top of page

Volkswagen Polo Hakkında Teknik Detaylar!

Yeni Volkswagen Polo satışa sunulduğundan beri ülkemiz de aşırı ilgi çeken bir otomobil. Hem bireysel hemde şirketler bazında tercih edilen bir otomobil olarak satış rakamlarını da yukarı yönlü hareketlendirmiş durumda. B segmenti binek bir otomobil için ülkemizde hatırı sayılır kitlesi bulunan Polo’ya olan ilgi hız kesmeden devam ediyor. Sunduğu teknolojik donanımlar, sağlamlık, sürüş konforu, yol tutuş özellikleri gibi varyasyonlar kullanıcıları bu küçük Alman otomobile çekiyor. Firmanın kült modellerinden olan otomobil en yeni nesli ile 2020 yılının başlarında satışa sunuldu Yenilenen neslinde en belirgin değişim, boyutlarında gerçekleşti. Son trend olarak b segmenti araçların boyutlarında büyüme oranlı oynama yapan firmaların kararları, Polo’da da büyümeye yönelik oldu.


Yeni Volkswagen Polo’nun boyutlarının büyüdüğünü söylemiştik. Bu oranlar teknik olarakta karşımıza çıkıyor; Aracın uzunluğu 4053 mm, genişliği 1751 mm/ yüksekliği 1461 mm. Aks mesafesi 2551 mm. Modelin arka diz mesafesi de hatırı sayılır bir biçimde üstüne koymuş, yaşam alanı arka kullanıcılar için iyileştirilmiş durumda. Model, 11,2 sn’de 0 km’den 100 km’ye hızlanabiliyor, bu rakamlar aracın motor seçeneklerine göre değişiklik gösteriyor. Polo yakıt deposunun hacmi 40 litre olarak belirtiliyor. 100 km’de şehir içi 4,4 litre, şehir dışı 3,8 litre fabrika yakıt verilerine sahip. Karma yakıt tüketimi ise 100 km’de 4,0 litre civarında belirtilmiştir.


Volkswagen Polo Motor Seçenekler Neler?

Türkiye’ye 3 farklı motor seçeneği ile gelen Volkswagen her kullanıcının ilgisini çekmeyi başarıyor. 1.0 litrelik benzinli, 2 güç çıkışlı motor ünitesine sahip model bir seçeneğinde 80 beygir, diğer seçeneğinde ise 95 beygirlik güç çıkışı sunuyor. 3. olarak dizel motor seçeneğini de sunan Alman üretici bilindik 1.6 TDI motorunu da modele entegre etmiş durumda.3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page